Центральна виборча комісія закликає виважено підходити до корегування видатків на місцеві вибори 2020 року

Центральна виборча комісія з розумінням ставиться до обмеження державного фінансування в умовах необхідності мобілізації фінансових ресурсів для боротьби з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

Разом з тим, Комісія висловлює глибоке занепокоєння стосовно ініціатив щодо зменшення видатків на організацію, підготовку та проведення місцевих виборів 2020 року. Зареєстрований в Парламенті проєкт Закону про внесення змін до Державного бюджету України на 2020 рік (р.№ 3279) передбачає зменшення обсягу видатків на організацію, підготовку та проведення місцевих виборів з  2 мільярдів 154 мільйонів 988 тисяч  гривень до 1 мільярда гривень.

Центральна виборча комісія закликає Кабінет Міністрів України та Верховну Раду України звернути увагу на необхідність належного забезпечення виборчих прав громадян України.

Відповідно до Конституції України в жовтні 2020 року повинні відбутися чергові місцеві вибори в Україні до усіх без винятку сільських, селищних, міських, районних у містах, районних та обласних рад, а також сільських, селищних та міських голів.

Забезпечити фінансування виборчого процесу, а особливо – в рік проведення чергових виборів, – обов’язок держави! В іншому випадку – реалізація гарантованих Конституцією України виборчих прав громадян України, зокрема права обирати та бути обраним до органів місцевого самоврядування може опинитись під загрозою. При цьому також може бути порушено конституційні положення щодо строку повноважень відповідних місцевих рад та сільських, селищних, міських голів.

Державний бюджет України – це фінансовий план держави на відповідний рік. Кошти, які передбачені у Державному бюджеті на 2020 рік на проведення чергових місцевих виборів, будуть витрачатися здебільшого у вересні-жовтні 2020 року. Це кошти, які заплановані на осінь і станом на зараз жодним чином не використовуються. Натомість, зменшення запланованих видатків зараз може унеможливити їх корегування в майбутньому, без чергового внесення змін до Державного бюджету України.

Більше того, за умов завершення реформи децентралізації та з огляду на фактичні обставини проведення виборів заплановані у бюджеті країни кошти на вибори можуть бути витрачені не у повному обсязі.

Якщо ж рішення про часткове зменшення запланованих витрат на місцеві вибори все ж таки буде прийняте, то це потребуватиме відповідного внесенням змін до виборчого законодавства з метою скорочення фінансування виборчого процесу за бюджетні кошти.

У зв'язку з цим Центральна виборча комісія закликає виважено підходити до питання корегування майбутніх видатків державного бюджету України у 2020 році в частині забезпечення належного фінансування організації, підготовки та проведення місцевих виборів.

Довідково. Законом України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" Центральній виборчій комісії встановлено бюджетні призначення за бюджетною програмою 6741020 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на проведення виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" у сумі 2 мільярди 154 мільйони 988 тисяч гривень для підготовки та проведення чергових місцевих виборів у 2020 році, що на 83 мільйони 88 тисяч гривень менше від заявлених у бюджетному запиті.

Кошти, передбачені Законом, будуть спрямовані, зокрема, на:  

— оплату праці із нарахуваннями  членів виборчих комісій та залучених до роботи в цих комісіях спеціалістів — 1 мільярд 414 мільйонів 743 тисячі грн, що становить 65,6 відсотків від загального обсягу видатків;

— видатки на утримання виборчих комісій під час проведення чергових місцевих виборів (оплату послуг зв'язку, транспортних послуг, придбання канцелярських товарів, відшкодування витрат на утримання приміщень територіальним та дільничним виборчим комісіям, інші видатки) — 358 мільйонів 596 тисяч грн, що становить 16,7 відсотків від загального обсягу видатків;

— виготовлення виборчої документації — 381 мільйон 649 тисяч грн, що становить 17,7 відсотків від загального обсягу видатків.

Відділ взаємодії із ЗМІ Секретаріату Комісії    

Добавить комментарий