Добовий видобуток газу в Україні досяг 4-річного рекорду

Добовий видобуток природного газу в Україні в середині листопада досяг показника 59 млн кубометрів на добу.

Про це свідчать дані компанії «Укртрансгаз», передає Enkorr.

Так, за підсумками жовтня середньодобовий показник видобутку газу становив 58,5 млн куб. м/добу, вересня – 57,7 млн куб. м/добу.

Зазначається, що зростання середньодобового видобутку до 59 млн куб. м в середині листопада обумовлено в першу чергу підвищенням показників компанії «Укргазвидобування». На неї припадає близько 74% видобутку газу в країні, 20% – на приватні компанії і 4% на нафтову компанію «Укрнафта».

За даними «Укртрансгазу», з початку року (321 добу) в Україні видобуто 18,3 млрд куб. м газу (в середньому 56,99 млн куб. м/добу). У разі якщо до кінця 2018 року середньодобовий видобуток збережеться на поточному рівні 59 млн куб. м/добу, за підсумками 2018 року видобуток становитиме 20,9 млрд куб. м (+0,5% до 2017 року).

Відзначається, що середньодобовий показник 59 млн куб. м/добу (відповідає річному 21,5 млрд куб. м) є найвищим значенням за останні щонайменше чотири роки – з моменту втрати контролю над добувними активами в Криму через анексію півострова Росією.

Раніше уряд оголосив про плани досягти видобутку газу до 2020 року на рівні 27 млрд куб. м, з яких на державне «Укргазвидобування» припадатиме 20 млрд куб. м.

Нагадаємо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман заявляв, що Україна зацікавлена у закупівлі скрапленого газу та вугілля з інших країн-партнерів, насамперед зі США, поки не почне покривати їх дефіцит власними ресурсами.

Добавить комментарий