Головні новини 21 березня: бюлетені довжиною у півекватора та скандал навколо заяви Луценка

Українці вперше побачили бюлетень до президентських виборів 2019. Скандал навколо заяви Юрія Луценка про «список недоторканих» отримав міжнародний резонанс. Facebook оприлюднив, хто з кандидатів та які суми витратив на рекламу. Конфлікт між охоронцями Медведчука та журналістами Bihus.Info. Стало відомо, коли будуть результати екзит-полів. Такими були головні новини 21 березня в Україні та світі.

80 сантиметрів на 39 кандидатів: найбільший в історії України бюлетень

Станом на 21 березня поліграфкомбінат «Україна» надрукував уже понад 90% виборчих бюлетенів. Частину з них вже передали у регіони. За умовами договору, поліграфкомбінат має завершити друк бюлетенів 24 березня.

Читайте також: Кандидати-двійники та кандидати-спойлери: як політики намагаються виграти на виборах

Розміри бюлетеня у цьому році – особливі: в довжину документ сягає 80 сантиметрів. Це – найбільший за розміром бюлетень за час незалежності України. Про це повідомила голова ЦВК Тетяна Сліпачук під час брифінгу.

Бюлетень
Три бюлетені на поліграфічному листі

80-сантиметровий аркуш містить імена 39 кандидатів на пост глави держави. Якщо викласти один за одним усі бюлетені, то їх довжина сягне 24 тисячі 354 кілометри. Фактично, такою є відстань від Києва до столиці Уругваю. Довжина екватора Землі – трохи більше ніж 40 тисяч кілометрів. Тож бюлетенями можна було б викласти понад половину екватора нашої планети.

Бюлетень
Бюлетенями до виборів президента України у 2019 можна викласти півекватора Землі

Площина усіх замовлених бюлетенів складає майже 5 квадратних кілометрів – це як 70 футбольних полів, – розповіла Тетяна Сліпачук. Для друку виборчих бюлетенів планується використання 434 тонн паперу. Аркуш матиме 10 ступенів захисту.

Детальніше – дивіться відео 24 каналу про бюлетені до президентських виборів 2019:

Добавить комментарий