Пожежа в Нотр-Дамі: Французькі екологи подали до суду через загрозу отруєння свинцем

Французька громадська організація захисників навколишнього середовища «Робін Гуд» (Robin des bois) подала заяву прокурору Парижа через виявлений після пожежі в соборі Паризької Богоматері свинцю.

Про це повідомляє RFI з посиланням на газету Le Monde.

Як зазначається, скарга подана стосовно «невстановленої особи» через «залишення в небезпеці іншої особи».

Йдеться про викриття інтернет-видання Mediapart, який написав 18 липня про те, що влада Парижа виявила після пожежі в соборі Паризької Богоматері підвищений рівень концентрації свинцю в дев’яти школах і дитячих садах в районі собору, однак не стали публікувати ці дані і не провели ретельного чищення приміщень.

Асоціація «Робін Гуд» нагадує, що першою зажадала від влади провести санітарну обробку згорілого собору. «Після того, як розплавилися 300 тонн свинцю, який перебував в обробці шпиля собору і на його даху, Нотр-Дам став зараженої майданчиком», – повідомила НКО в своєму комюніке від 19 квітня.

Екологи також вимагали від влади опублікувати інформацію про всі токсичні речовини, що залишилися в соборі після пожежі. Однак мерія Парижа не стала публікувати результати дослідження, але передала їх керівникам навчальних закладів, що знаходяться поблизу від собору. У звіті йшлося про те, що концентрація свинцю залишається в межах норми.

У скарзі йдеться про те, що дії паризьких властей підпадають під статтю «залишення людини в небезпеці і ненадання допомоги людині, що знаходиться в небезпеці». На думку правозахисників, постраждати могли не тільки діти з прилеглих навчальних закладів, а й пожежні, які гасили собор, і робочі, залучені до його відновлення.

Свинець віднесено до класу високонебезпечних речовин через його токсичності. Заборона на використання свинцю в будівництві у Франції існує з кінця ХХ століття, проте він до цих пір зустрічається в старих будівлях. У соборі Паризької Богоматері він містився в конструкціях шпиля і покрівлі. В результаті пожежі, за оцінками експертів, тонни свинцю розплавилися і розлетілися в формі дрібних частинок по прилеглим кварталам міста.

Нагадаємо, стеля собору Паризької Богоматері (Нотр-Дам) може обвалитися через аномальну спеку у Франції.

Добавить комментарий