СБУ приховувала матеріали, які розширювали список замовників нападу на Гандзюк, – Луценко

Генеральний прокурор Юрій Луценко стверджує, що в Службі безпеки України приховували матеріали допитів, які могли розширити кількість замовників нападу на Катерину Гандзюк.

Про це він сказав в інтерв’ю «Цензор.НЕТ».

За словами Луценка, слідство в справі Гандзюк планували закінчити не пізніше як минулої п'ятниці, і вручити голові Херсонської облради Владиславу Мангеру матеріали для ознайомлення. Однак, зауважив генпрокурор, з'явився новий свідок, покази якого, ймовірно, розширять коло учасників змови. На уточнення, коли будуть надані свідчення, генпрокурор відповів: «Обіцяли один день, а чекаємо вже тиждень».

Глава ГПУ також зазначив, що в цій справі є і погана новина.

«Буквально вчора стало зрозуміло, що аналогічні свідчення, які ми чекаємо від свідка, вже є у СБУ, а у справі не знаходилися. Допит був прихований. Про це я сьогодні отримав рапорт. У показаннях свідка з посиланням на іншу людину говориться, що покарати Катю прийняли рішення на зустрічі, де крім Мангера, були й інші люди», – розповів Луценко.

Нагадаємо, 31 липня 2018 року на радника міського голови Херсона Катерину Гандзюк вилили близько літра кислоти. Вона отримала хімічні опіки 30% тіла. 4 листопада Гандзюк померла в лікарні. Замовником убивства слідство вважає керівника Херсонської обласної ради Владислава Мангера. 11 лютого йому оголошено про підозру в організації злочину.

Верховна Рада прийняла за основу і в цілому проєкт постанови № 10397 «Про звіт Тимчасової слідчої комісії Верховної ради України для проведення розслідування відомостей щодо нападів на Катерину Гандзюк та інших громадських активістів». За відповідне рішення проголосували 227 народних депутатів.

6 червня Покровський районний суд Дніпропетровської області виніс вирок п'ятьом ексучасникам АТО, які брали участь у вбивстві Гандзюк. Тюремні терміни отримали Сергій Торбін (організатор), Микита Грабчук (облив кислотою), Віктор Горбунов (купив кислоту), В'ячеслав Вишневський (був спостерігачем) і Володимир Васянович (був спостерігачем).

24 липня ГПУ зупинила слідство щодо головних фігурантів справи Гандзюк.

Добавить комментарий