Справа Окружного суду: Зеленського просять скликати РНБО

Громадська рада доброчесності (ГРД) просить президента Володимира Зеленського скликати засідання Ради національної безпеки та оборони (РНБО).

Про це йдеться у відповідній заяві на сайті ГРД.

У рамках засідання главу держави просять ініціювати зміни до законодавства, що допоможуть провести реальне очищення влади, зокрема – перезапустити Вищу кваліфікаційну комісію суддів (ВККС) і Вищу раду правосуддя (ВРП).

Члени ради впевнені, що неформальні впливи суддів Окружного адмінсуду Києва на ВККС, СБУ і ДБР становлять загрозу національній безпеці.

При цьому ГРД вимагає виключити з колегії ВККС фігурантів оприлюдненого бюро запису Миколи Сіроша та Сергія Остапця, а уповноваженій з прав людини дати оцінку Верховною Радою.

«Громадська рада доброчесності, як уповноважений Законом орган, що сприяє очищенню судової системи, неодноразово вказувала на системні проблеми і закликала до необхідних змін у процедурі кваліфікаційної оцінки і правилах формування органу оцінювання. Однак вимоги Ради органами суддівського управління досі проігноровані», – йдеться у заяві.

Нагадаємодетективи НАБУ 26 липня провели обшуки в Окружному адмінсуді Києва. Пізніше у ГПУ заявили, що підготували 4 проекти підозр для суддів та голови за фактом втручання у діяльність ВККС та прийнятті завідомо неправосудних рішень.

Того ж дня НАБУ опублікувало записані розмови нібито суддів Окружного адміністративного суду. На записах фігурують: голова суду Павло Вовк, судді Євген Аблов, Богдан Санін, Ігор Погрібніченко, Олексій Огурцов, члени Вищої кваліфікаційної комісії суддів Сергій Остапецьта Микола Сірош, адвокат Олександр Кротюк, помічниця нардепа Сергія Ківалова Антоніна Славицька.

Добавить комментарий