Ярослав Дубневич

Ярослав Дубневич: Швидкісні потяги з України до Польщі — практичне втілення безвізу

Швидкісні потяги з України до Польщі, такі як Львів – Перемишль, Ковель – Хелм, стали свого роду практичним втіленням безвізу. Але активізації сполучення з Польщею заважає різниця в ширині залізничного полотна. Зараз це питання вивчається українською та польською сторонами.

Про це голова комітету ВР з питань транспорту Ярослав Дубневич заявив на Форумі регіонального розвитку, що проходив в Трускавці 23 – 25 червня.

«Потрібно прийняти стратегічне рішення на рівні ЄС про кредит для Укрзалізниці, щоб з’єднати вузькою колією Варшаву зі Львовом, а далі з Чернівцями, з виходом на Румунію. Це стане головним транспортним шляхом для Карпат», – наголосив Ярослав Дубневич.

Ярослав Дубневич Трускавець

ДОВІДКА

У Польщі і більшості країн Європи ширина залізничної колії становить 1435 мм.

В Україні – 1520 мм.

Традиційно міжнародні поїзди, що прямують з України в Європу, зупинялися на стикувальних вузлах для заміни вагонних візків – ця процедура займала не менше 2 годин.

Сучасні поїзди використовують досить дорогу технологію розсувних колісних пар, що дозволяє істотно прискорити процес переходу складів на колію іншої ширини. Товарні склади проходять стикування протягом декількох днів.

Факти

Добавить комментарий