​У Швеції розпочинається Нобелівський тиждень

Сьогодні, 7 жовтня, у Швеції розпочинається тиждень вручення Нобелівської премії.

Про це повідомляє Радіо  Свобода.

Згідно з повідомленням, сьогодні у комуні Сульна в передмісті Стокгольму Нобелівська асамблея в Каролінському інституті назве ім’я переможця в галузі медицини.

Як зазначається, традиційно Нобелівський комітет в галузі медицини оголошує лауреата в перший понеділок жовтня. Сьогоднішнє засідання розпочнеться о 11:30 за місцевим часом (12:30 за Києвом). 

Відомо, що переможець отримає нагороду у 9 млн шведських крон (понад 900 тис. доларів).  Нагороду та суму можуть розділити до трьох лауреатів.

Відповідно до заповіту засновника премії Альфреда Нобеля, нагороду отримує "особа, яка зробила найважливіше відкриття в галузі фізіології або медицини". 

Також протягом тижня стануть відомі лауреати премії і в інших сферах: з фізики – 8 жовтня, з хімії – 9 жовтня, з літератури – 10 жовтня, премія миру – 11 жовтня, з економіки — 14 жовтня.

Нагадаємо, у брюссельському Центрі образотворчого мистецтва Bozar ввечері у середу, 2 жовтня, відбулася церемонія вручення Літературної премії ЄС за 2019 рік. Серед переможців – роман "За спиною" української письменниці Гаськи Шиян. 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *