Декриміналізація незаконного збагачення амністує всіх топ-корупціонерів – Transparency

Декриміналізація незаконного збагачення означатиме повну амністію для абсолютно всіх посадовців із сумнівними статками, а отже – практично нівелює всю антикорупційну реформу в Україні.

Про це заявляє антикорупційна організація Transparency International Ukraine.

Рішення Конституційного Суду, зазначають правозахисники, призведе до закриття щонайменше 50 справ про ймовірне незаконне збагачення топ-чиновників, які нині розслідує Національного антикорупційного бюро (НАБУ), а також до закриття провадження в усіх справах, які зараз слухаються в судах.

Всі суб’єкти е-декларування отримають індульгенцію на сумнівні статки, набуті за останні 2,5 роки. Сама концепція е-декларування буде зруйнована. Система перетвориться з механізму викриття корупційних статків та ініціювання притягнення до відповідальності на систему інформування населення про збагачення чиновників.

«Декриміналізація незаконного збагачення фактично означатиме забезпечення безкарності чиновників ціною значних фінансових проблем для всіх українців», – наголошують у Transparency International.

До того ж, зауважують громадські активісти, скасування статті за незаконне збагачення порушує міжнародні зобов’язання України й може призвести до припинення співпраці з Міжнародним валютним фондом.

Як відомо, в Національному антикорупційному бюро офіційно заявили, що після рішення Конституційного Суду будуть закриті всі кримінальні справи, які проходили за вже скасованою статтею про незаконне збагачення.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *