Комітет ВР зі свободи слова таємно схвалив рекордні штрафи для ЗМІ за заперечення агресії РФ

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики підтримав на закритому позачерговому засіданні законопроект, яким передбачено штрафи для ЗМІ за публікацію фейкових новин і заперечення агресії Росії.

Про це повідомляється на сайті комітету.

Засідання комітету, який очолює нардеп від «Народного фронту» Вікторія Сюмар, відбулося 2 жовтня. Воно не анонсувалося публічно, на сайті комітету був лише анонс планового засідання 3 жовтня.

За його підсумками комітет рекомендував ВР прийняти законопроект № 9068 щодо «посилення інформаційної безпеки та протидії державі-агресору в інформаційній сфері» за основу.

Ним, зокрема, передбачається, що за виправдання окупації України Нацрада з питань телебачення і радіомовлення штрафуватиме телерадіорганізації на 25% розміру ліцензійного збору. Якщо ж такі висловлювання транслювалися в прямому ефірі й були озвучені особою, що не є працівником телеканалу, то канал відповідальності за це не несе.

Як відомо, петиція до Верховної Ради щодо припинення діяльності телеканалів NewsOne і «112 Україна» зібрала необхідну кількість голосів. Глава фракції «Блок Петра Порошенка» Артур Герасимов вважає, що канал NewsOne є «флагманом» антиукраїнської пропаганди.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *