Лізинг від ДІУ: невигідний державі проект. Чи таки комусь вигідний?

Лізинг від ДІУ: невигідний державі проект. Чи таки комусь вигідний?
Лізинг від ДІУ: невигідний державі проект. Чи таки комусь вигідний?

В Україні існує Державна іпотечна установа (ДІУ), статут якої зобов’язує допомагати громадянам у вирішенні їхнього житлового питання. Існує вона непомітно, мало хто про неї знає. Та установа має цікавий механізм: надання житла у лізинг. За нескладними розрахунками, він вкрай невигідний державі. Чому ж заснована державою структура діє всупереч державному ж інтересу?

На житло в лізинг можуть претендувати працівники Національної поліції і рядового та начальницького складу Держслужби з надзвичайних ситуацій. Лізингодавцем за цією програмою є ДІУ.

Схема така: ДІУ за державні кошти купує квартиру у власність держави. Далі житло передається в лізинг, тобто у тимчасове користування зазначеним категоріям громадян. Держава щедра: учасники програми можуть претендувати на компенсацію частини лізингових платежів. Якщо людина прослужила від 5 до 10 років, розмір компенсації складе 10%, 10-15 років – компенсують 20%. Якщо ж претендент на лізингове житло прослужив понад 15 років – йому компенсують 30 відсотків платежу за лізингом. Також якщо одержувач лізингу має дітей до 18 років, то на кожну дитину додаються ще п’ять відсотків компенсації, загалом не більше 10%. Та є «але»: якщо отримувач лізингу звільняється зі служби, то компенсувати йому частину лізингового платежу припиняють.

З бонусів це все. Натомість передбачено сплату винагороди Державній іпотечній установі як лізингодавцю. Її розмір становить 3,8% річних. Якщо ж людині після звільнення припинять компенсувати частину лізингових платежів, то винагорода ДІУ зросте вже до 15,3% на рік. Що й казати, дорого ця програма обходиться людям, особливо тим, хто не служить.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *