Причиною корупції в Україні є відсутність реального покарання – Касько

Причиною корупції в Україні є не тільки бажання більше заробити через низьку зарплату, але і відсутність реального покарання і презирства за отримання хабарів.

Про це в інтерв’ю Апострофу розповів юрист, адвокат, заступник генерального прокурора України в 2014-2016 роках Віталій Касько.

«На мою думку, зарплати працівників антикорупційних органів мають бути достатньо високими, але й має враховуватися загальний економічний розвиток країни. Наразі зарплати детективів НАБУ і антикорупційних прокурорів є достатньо високими для того, щоби ми могли говорити, що спокуси до корупції у цих працівників виникати не повинно. І, безумовно, те саме має стосуватись і суду, в тому числі антикорупційного», – зазначає Касько, додаючи, що у судді не повинно виникати і думки з приводу хабара.

При цьому юрист заявляє, що зарплата – не єдине, що має бути зроблено в країні для відсутності корупції. Рішення проблеми Касько бачить у встановленні контролю над чиновниками і в реальному покаранні за корупцію.

«Адже типовий чиновник може керуватися думкою, що, мовляв, хоч в нього і добра зарплата, але він бачить, що інші беруть хабарі й нікого за це не карають, то чому б не заробити більше? В Україні понад 20 років культивується такого роду правосвідомість», – упевнений він.

Також юрист вважає важливим фактором формування загальної культури, коли корупціонерів не будуть поважати в суспільстві.

«Потрібне усунення корупціогенних факторів, ретельний відбір, навчання. Має існувати культура, в якій людина, схильна до корупції, буде зневажатися колегами по роботі, не буде мати можливостей просування по службі. В українських реаліях, на жаль, ми маємо іншу культуру: люди, які не беруть хабарів, виглядають як білі ворони, до них ставляться з підозрою», – говорить Касько.Нагадаємо, раніше колишній голова комітету закордонних справ Парламенту Швеції Горан Леннмаркер заявляв, що в Україні люди бояться повідомляти про корупцію в органах влади, через небезпеку втратити роботу, або отримати покарання.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *