Пропонуємо одночасно провести місцеві вибори по всій Україні, – глава МЗС Пристайко

Центральна влада хотіла б провести місцеві вибори по всій країні, включно з територіями Донбасу, що тимчасово не є підконтрольними Україні. Втім, зробити зараз це не вдасться.

Про це глава Міністерства закордонних справ Вадим Пристайко повідомив інформагентству «Інтерфакс-Україна«.

Актуально: Рада підтримала розпуск ЦВК

На нашу думку, ідеально було б провести вибори одночасно по всій країні, але поки зробити це не є можливим. У них (на окупованих територіях Донбасу – 24 канал) фейкові вибори відбувалися вже двічі, їх результатів ми не визнаємо. Зараз ми пропонуємо провести одночасно вибори по всій території України, включаючи окуповану. Подивимося, чи спрацює це, за часом виключно,
– сказав він.

Глава МЗС водночас висловився стосовно так званої «формули Штайнмаєра», яку все частіше почали згадувати у контексті зібрання «нормандської четвірки» й подальшого вирішення ситуації на Донбасі.

«Формулу Штайнмаєра», яку погодив Петро Порошенко, ми як люди, які виконують навіть те, що пообіцяли наші попередні президенти, маємо виконувати. Ми зараз обговорюємо, в якій формі», – сказав він.

Пристайко запевнив, що «в формулі немає нічого цікавого або такого, щоб звинувачувати когось у зраді чи перемозі».

Що таке «формула Штайнмаєра»?Алгоритм, за допомогою якого колишній глава МЗС Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр пропонував розв’язати складну ситуацію на Донбасі. Формула була запропонована у 2015 році. Її алгоритм – паралельне виконання політичних пунктів і питань безпеки. Приміром, спочатку запускається в дію закон про вибори, потім відводяться війська. Після цього проводяться вибори і після їх визнання ОБСЄ Донбасу надають особливий статус. Потім – повне виведення незаконних збройних формувань і повернення Україні контролю над кордоном.

Коли в Україні мають відбутися вибори до місцевих рад?

Згідно з Конституцією України, вони відбуваються раз на п’ять років. Відповідно чергові вибори заплановані на жовтень 2020 року. Однак не все так просто.

Зокрема, віцеспікер Руслан Стефанчук заявив, що в команді Володимира Зеленського розглядають питання про дострокові вибори до органів місцевого самоврядування, аби «повністю змінити систему влади». Водночас, лідер партії «Слуга народу» Дмитро Разумков думає, що місцеві вибори відбудуться у 2020 році. Але все залежатиме від місцевих органів влади.

До теми: У «Слузі народу» знову заговорили про дострокові місцеві вибори

Попри це, чимало експертів прогнозують, що нова влада захоче провести місцеві вибори достроково – ще до кінця 2019 року.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *