«Самопоміч» виступила за повернення райрад у Києві

У Києві нині відсутнє місцеве самоврядування й у ньому існує спотворена система управління. Столиця залишається поза процесом децентралізації, яка відбувається в країні, тоді як мала би бути рушійною силою й задавати ритм.

Про заявила на прес-брифінгу голова Печерської районної парторганізації «Об’єднання «Самопоміч» Світлана Бондаренко, передає кореспондент інтернет-видання UA1.

«Відтоді, як у 2010 році були ліквідовані районні ради, була і зруйнована система самоврядування. А нині через виконавчі органи – Київську міську державну адміністрацію, райдержадміністрації – по суті відбувається пряме президентське управління, яке не має жодного відношення до самоврядування», – заявила вона.Юрист «Об’єднання «Самопоміч» Олександр Савченко зауважив, що є чинне рішення Київської міськради щодо утворення районних рад, але через бюрократичні перепони та юридичні колізії його не можливо фактично виконати.

Експерт з місцевого самоврядування Андрій Подзега при цьому уточнив, що рішення від 2015 року про утворення у Києві рад є чинним, і тому треба тиснути на владу, аби у столиці було в дійсності втілено справжнє дієве самоврядування, бо інакше Київ буде зруйновано через байдужість влади до справжніх бажань його мешканців.

Голова фракції «Об’єднання «Самопоміч» Сергій Гусовський, своєю чергою, зауважив, що нині відповідальність щодо вирішення як невеличких питань, так і стратегічних лежить на плечах 120 депутатів міськради.

«Якщо це все розділити і справді тими питаннями, які мусять займатися райони, будуть займатися райони, а міська рада буде займатися стратегічними питаннями, тоді буде все добре – і зі стратегією, і з ямками буде все так, що їх не стане», – наголосив він.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *