Семеро підозрюваних в розкрадання в ДП «АМПУ» отримали обвинувачення

 Прокурори САП вручили обвинувальний акт сімом підозрюваним у справі ДП "АМПУ".

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

"20-24 вересня 2018 року прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури вручили обвинувальний акт, складений детективами Національного антикорупційного бюро України семи підозрюваним у заволодінні 247 млн грн ДП "Адміністрація морських портів України", — зазначається у повідомленні.

Зокрема, йдеться про:

  • екс-голову ДП "АМПУ" (2014–2017 рр) ;
  • першого заступника голови ДП "АМПУ" (із 2015 р. і дотепер);
  • екс-начальника відділу закупівель ДП "АМПУ"-голову комітету з конкурсних торгів (2015–2018 рр.);
  • заступника начальника Одеського філіалу ДП "АМПУ" (на час вчинення злочину обіймав посаду заступника начальника відділу закупівель ДП "АМПУ" — секретаря комітету з конкурсних торгів);
  • директора ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв";
  • бенефіціара ТОВ мТехморгідрострой Миколаїв";
  • бенефіціара компанії-нерезидента (підприємства-учасника злочину).

Дії цих осіб кваліфіковано за ч.5 ст.191 Кримінального кодексу України ("Заволодіння майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах").

Крім того, бенефіціар ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв", бенефіціар компанії-нерезидента та представник компанії-нерезидента також обвинувачуються у вчиненні злочинів, передбачених ч.3, ч.4 ст.358 КК України ("Підроблення та використання офіційних документів за попередньою змовою групою осіб"). Остання особа пішла на співпрацю зі слідством та надала викривальні покази.

У такий самий спосіб вчинив і екс-заступник голови ДП "АМПУ", визнавши свою провину (у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.367 КК України — "Невиконання або неналежне виконання службовою особою своїх службових обов’язків, що спричинило тяжкі наслідки"). Він надав викривальні покази та відшкодував збитки в розмірі 734,1 тис. грн, завдані його діяльністю.

Як встановило слідство, посадові особи ДП "АМПУ" у змові з приватними особами впродовж 2015–2016 років реалізували схему із заволодіння коштами ДП під час державних закупівель послуг із днопоглиблення підхідних каналів і акваторій Бердянського та Маріупольського морських портів. Йдеться про вчинення антиконкурентних дій для забезпечення перемоги заздалегідь визначеного учасника конкурсних торгів, а також подальшого завищення вартості виконаних ним робіт. Внаслідок цього державі (в особі ДП "АМПУ") завдано збитків на суму 247 млн грн. Ця сума підтверджена висновком судово-економічної експертизи та іншими матеріалами кримінального провадження.

Розслідування наведених фактів детективи НАБУ розпочали у грудні 2015 року.

В січні-лютому 2018 року особам, причетним, за версією слідства, до реалізації корупційної схеми, повідомлено про підозру.

У квітні 2018 року підозрюваним повідомлено про завершення розслідування та надано доступ до матеріалів справи для ознайомлення.

У вересні-листопаді 2017 року факт антиконкурентних узгоджених дій службових осіб ДП "АМПУ" та представників низки підприємств-учасників торгів при закупівлях послуг із експлуатаційного днопоглиблення підтвердив Антимонопольний комітет України, який наклав на підприємства-учасники штрафи на загальну суму понад 100 млн грн.

У липні 2018 року Господарський суд м. Києва за позовом Національного бюро визнав недійсним договір з проведення днопоглиблювальних робіт між ДП "АМПУ" та ТОВ "Техморгідрострой Миколаїв" на суму 712 млн грн.

Відповідно до частини першої статті 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *