У МВФ озвучили вигоди України від здорожчання газу для населення

У Міжнародному валютному фонді наполягають на підвищенні вартості газу для населення, аргументуючи низкою переваг для України.

Про це повідомив представник Фонду в Україні Йоста Люнгман, повідомляє УНІАН.

За його словами, зокрема, ринкові ціни на блакитне паливо на внутрішньому ринку стимулюватимуть реалізацію заходів із енергозбереження, сприятимуть розвитку вільного газового ринку, а також дозволять покрити витрати та отримати ресурс задля інвестицій у газову інфраструктуру, завдяки їм на ринок газу прийдуть нові компанії, що спонукатиме до здорової конкуренції.

Окрім того, єдина ціна для усіх видів споживачів убезпечить від корупції.

Представник МВФ похвалив українську владу за те, що «досягла значного прогресу у реформуванні енергосфери, назвавши здорожчання енергоносіїв «одним із найбільших досягнень країни за останні роки».

Однак, додав, що затримка з рішенням про підвищення цін на газ у МВФ викликає занепокоєння.

Як відомо, у Міжнародному валютному фонді неодноразово зазначали, що Україна не отримає чергового траншу кредиту без перегляду вартості газу для населення.

Попри це у жовтні Кабмін відклав на невизначений термін дату публікації ціни на блакитне паливо для населення, пообіцявши українцям не підвищувати тарифи у цьому опалювальному сезоні. Водночас прогнозується, що з 2018 до 2020 року тарифи зростатимуть регулярно.

Раніше повідомлялося, що Україна виплачує Міжнародному валютному фонду більше, ніж отримує.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *