Вчені NASA показали вражаючі кадри з поверхні Місяця

Природний супутник Землі – Місяць – зменшується в розмірі.  За останні 4,5 млрд років його загальний розмір скоротився приблизно на 100 метрів.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться у статті USA Today.

Ніколас Шмерр – геолог з Університету Меріленда каже, що це не привід для занепокоєння. Маса супутника при цьому не змінюється, а радіус змінюється незначно – це, за його словами, суттєво не вплине на Землю (припливи).

Для Місяця зменшення загрожує “землетрусами” – якщо є достатнє стискуюче напруження, кора може зруйнуватися, викликаючи землетруси. Як відомо, поверхня супутника Землі тверда, на ній з’являються численні розломи, коли одна частина кори піднімається над сусідньою частиною.

Вчені NASA показали вражаючі кадри з поверхні Місяця

Томас Уоттерс з Національного музею авіації та космонавтики Смітсонівського інституту додає, що деякі з цих “землетрусів” можуть бути потужними – близько п’яти балів  за шкалою Ріхтера.

Допомогли вченим виявити “землетрус” на Місяці дані, які астронавти зібрали під час місій “Аполлон”, а також нова інформація від зонда NASA Lunar Reconnaissance Orbiter.

Нагадаємо, дослідна станція NASA під назвою InSight передала на Землю перші звуки сейсмічної активності Червоної планети, яку вже назвали «Марсотрусом».

У NASA визначилися з новим місцем висадки астронавтів на Місяць. Новий візит цілком можливо стане новим «гігантським стрибком для людства», адже астронавти освоять Південний полюс супутника Землі. Як відомо, люди ніколи ще не висаджувалися на Південному полюсі Місяця, хоча за останніми даними ця місцевість багата льодовими відкладами.

Фахівці американського космічного агентства NASA створили унікальне зображення Всесвіту, об’єднавши тисячі знімків, які були зроблені за допомогою телескопа Hubble».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *