Вченим вдалося оживити мертвий мозок: подробиці феноменального експерименту

Американські вчені спростували твердження, що мозок помирає миттєво. Виявилося, що клітини органу поступово руйнуються і деякі процеси людям під силу сповільнити.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, журнал Nature пише про винахід системи BrainEx, яка показала здатність відновлювати кровообіг і деякі функції мозку, який був мертвий кілька годин. Поки мова йде про експеримент над свинями.

На жаль, заради експерименту вчені приспали 32 свиней, потім відокремили мозок, який поклали в спеціальні камери через 4 години. Далі вчені імітували систему кровообігу – штучну кров пустили через кровоносні судини головного мозку при температурі тіла, що дорівнює 37°C. Штучна кров не містила кров’яних клітин і коагулярних речовин, але переносила кисень з допомогою сполуки на основі гемоглобіну. Крім того, вона містила лікарські сполуки.

Рідину закачували шість годин. Експеримент показав зниження темпів загибелі клітин, а також часткове відновлення клітинних функцій, включаючи проходження імпульсів через синапси.

Як повідомлялося раніше, вчені з Великобританії, Фінляндії і Швеції встановили, що людину мучать кошмари по ночах через дисбаланс між двома областями мозку в лівому і правому півкулях.

Також стало відомо, що вивчення іноземних мов уповільнює дегенеративні процеси в мозку і покращує когнітивні навики, а також в цілому роботу мозку.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *