Ярослав Дубневич

Ярослав Дубневич: Швидкісні потяги з України до Польщі — практичне втілення безвізу

Швидкісні потяги з України до Польщі, такі як Львів – Перемишль, Ковель – Хелм, стали свого роду практичним втіленням безвізу. Але активізації сполучення з Польщею заважає різниця в ширині залізничного полотна. Зараз це питання вивчається українською та польською сторонами.

Про це голова комітету ВР з питань транспорту Ярослав Дубневич заявив на Форумі регіонального розвитку, що проходив в Трускавці 23 – 25 червня.

«Потрібно прийняти стратегічне рішення на рівні ЄС про кредит для Укрзалізниці, щоб з’єднати вузькою колією Варшаву зі Львовом, а далі з Чернівцями, з виходом на Румунію. Це стане головним транспортним шляхом для Карпат», – наголосив Ярослав Дубневич.

Ярослав Дубневич Трускавець

ДОВІДКА

У Польщі і більшості країн Європи ширина залізничної колії становить 1435 мм.

В Україні – 1520 мм.

Традиційно міжнародні поїзди, що прямують з України в Європу, зупинялися на стикувальних вузлах для заміни вагонних візків – ця процедура займала не менше 2 годин.

Сучасні поїзди використовують досить дорогу технологію розсувних колісних пар, що дозволяє істотно прискорити процес переходу складів на колію іншої ширини. Товарні склади проходять стикування протягом декількох днів.

Факти

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *