Зеленський пропонує знизити прохідний бар’єр і ліквідувити мажоритарку

Президент Володимир Зеленський пропонує на позачерговому засіданні Верховної Ради змінити виборче законодавство і зменшити прохідний бар’єр до парламенту.

Про це сказав співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віталій Хомутиннік після консультацій між президентом і керівництвом Верховної Ради, передає УНН.  "Президент запропонував змінити закон про вибори народних депутатів і внести декілька правок. Внести коротенький законопроект із декількома правками. Перша правка – скасувати мажоритарну систему. Друга правка – знизити бар’єр до 3 відсотків", — сказав він.

"Ще дискутувалася третя правка, вона була запропонована від фракцій. Це уточнення норм про імперативний мандат", — додав Хомутиннік. Наразі в Україні змішана виборча система, а в раду проходять партії, що набрали більше 5% голосів. Нагадаємо, що 20 травня Володимир Зеленський склав присягу президента України і офіційно приступив до виконання обов’язків.

Під час своєї промови він заявив про розпуск Верховної Ради і запропонував урядовцям писати заяви про відставку, якщо вони не готові працювати на "благо поколінь".

Пізніше стало відомо, що Зеленський запросив глав фракцій на консультації щодо розпуску Ради, які відбулися сьогодні, 21 травня.

В Адміністрації Президента України у Києві зібралися на зустріч Президент України Володимир Зеленський та керівництво Верховної Ради та парламентських фракцій щодо дострокового припинення повноважень парламенту. Фотографії з зустрічі оприлюднила прес-служба АП.

З'явилися фото з зустрічі Зеленського з Парубієм і лідерами фракцій - фото 1

З'явилися фото з зустрічі Зеленського з Парубієм і лідерами фракцій - фото 2

З'явилися фото з зустрічі Зеленського з Парубієм і лідерами фракцій - фото 3

З'явилися фото з зустрічі Зеленського з Парубієм і лідерами фракцій - фото 4

З'явилися фото з зустрічі Зеленського з Парубієм і лідерами фракцій - фото 5

З'явилися фото з зустрічі Зеленського з Парубієм і лідерами фракцій - фото 8

З'явилися фото з зустрічі Зеленського з Парубієм і лідерами фракцій - фото 9

З'явилися фото з зустрічі Зеленського з Парубієм і лідерами фракцій - фото 11

Фото:  УНН

На зустрічі, як повідомляється, присутні Артур Герасимов, голова фракції партії "Блок Петра Порошенка"; Максим Бурбак, голова фракції партії "Народний фронт"; Вадим Новинський, голова фракції партії "Опозиційний блок"; Олег Березюк, голова фракції партії "Об’єднання "Самопоміч"; Олег Ляшко, голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка; Юлія Тимошенко, голова фракції партії "ВО "Батьківщина"; Ярослав Москаленко, голова депутатської групи "Воля народу"; Віталій Хомутиннік, співголова депутатської групи "Партія "Відродження".

«Аргумент»